Prospectum - nasze usługi kredytowe oraz oferta ubezpieczeń

Ubezpieczenia turystyczne

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting indus orem Ipsum has been the industry's standard dummy.

Planując wakacyjne wojaże warto się ubezpieczyć. Dlaczego? Ponieważ będąc w podróży, gościmy często w nieznanych dotąd zakątkach Świata, więc potrzebujemy odpowiedniej ochrony. Głównym przedmiotem ubezpieczenia są koszty leczenia. Polisa da nam poczucie bezpieczeństwa, wsparcie assistance i możliwość skorzystania z placówek medycznych.

Aby podczas wakacyjnego relaksu mogły odpocząć nie tylko nasze ciała, ale także umysły, warto zapewnić sobie beztrosko spędzony czas. Jedni wolą aktywnie spędzać czas i preferują sporty ekstremalne, czy górskie wycieczki. Inni wyjeżdżają, aby zregenerować siły i odpocząć podczas kąpieli morskich i słonecznych

Ile kosztuje ubezpieczenie w podróży?
Cena zależy od kilku czynników. Między innymi będzie to terytorium, na którym będziesz podróżować. Czy w ramach Polski, czy za granicą. Jaki będzie okres Twojej podróży, czyli dzień wyjazdu i dzień powrotu. Jaka ma być suma ubezpieczenia, czyli do jakiej górnej kwoty za zdarzenia odpowiada Ubezpieczyciel. Czy w czasie podróży czas będziesz spędzać aktywnie? Czy planujesz uprawiać sporty podwyższonego ryzyka? Ile osób i w jakim przedziale wiekowym będzie ubezpieczanych?

Oto kilka ważnych faktów, z którymi warto się zapoznać

Co obejmuje polisa turystyczna?
Ubezpieczenie w zakresie podstawowym, obejmuje koszty leczenia związane z nagłym zachorowaniem. Co ważne, zaliczane jest do nich  COVID-19.  Jesteśmy ubezpieczeni też od następstw chorób przewlekłych i nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo możemy korzystać z bogatego zakresu Assistance, którymi są między innymi: transport Ubezpieczonego, poszukiwanie i ratownictwo (na lądzie, wodzie i w górach) oraz wiele innych usług w pakiecie

Co jeszcze zabezpiecza polisa?
Decydując się na wyjazd za granicę, poczujesz się bezpieczniej mając dodatkową ochronę swojego bagażu (który stanowi w większości przypadków także cenny sprzęt – np. aparat fotograficzny) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to rzecz, na którą decyduje się prawie każdy nasz Klient. Przykładowo wyjazd na narty wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ciała osoby trzeciej na stoku narciarskim. Wszelkie szkody na osobach i mieniu osób trzecich są wypłacane z polisy. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możesz mieć aktywne w polisie mieszkaniowej, lecz istotne będzie pytanie czy jego zakres terytorialny będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Różnice między Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, a ubezpieczeniem turystycznym
EKUZEuropejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, obowiązuje tylko na terenie Unii Europejskiej oraz państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Karta ogranicza dostęp do pomocy medycznej tylko do tych placówek służby zdrowia , które posiadają umowę z odpowiednikiem polskiego NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia) .
Ubezpieczenie turystyczne to pomoc medyczna zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych.

Firmy z którymi współpracujemy

[elfsight_contact_form id="3"]